Regulamin Sklepu

Sklep dokonuje sprzedaży dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, wyłącznie na zamówienia przesłane drogą elektroniczną. Kupujący wraz z towarem otrzymuje zawsze paragon lub fakturę VAT, zgodnie z danymi zawartymi w zamówieniu.

 

1. Zamówienia

 

a) Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje automatycznie wysyłany przez sklep list elektroniczny z treścią

zamówienia.
b) W razie rezygnacji z zamówienia, należy anulować je drogą elektroniczną lub telefonicznie. W przypadku opóźnienia lub niemożności doręczenia przesyłki z winy Zamawiającego lub w przypadku odmowy odbioru przesyłki, Zamawiający zostanie obciążony dodatkowymi kosztami (koszty magazynowania przez kuriera, koszty manipulacyjne zgodne z cennikiem transportu).
c) Sklep może anulować i nie podjąć się realizacji zamówienia bez podania przyczyn.

 

2. Sposoby dostawy

 

Przesyłka kurierem: Kupujący ponosi koszt dostawy według cennika transportu. Towar będzie wysłany w ciągu 1-3 dni roboczych od złożenia zamówienia. Termin ten z przyczyn niezależnych od sklepu np. z powodu wyczerpania zapasów, nie odebrania przesyłek przez przewoźnika, może się wydłużyć. O opóźnieniach klient będzie informowany.
W przypadku płatności przelewem za datę potwierdzenia przyjmuje się wpływ zapłaty na konto sklepu. Kurier dostarcza przesyłki w następnym dniu roboczym od wysłania, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w typowych godzinach pracy 8-17. Możliwa jest dostawa w innych godzinach oraz w soboty za dodatkową opłatą.
W trakcie odbioru przesyłki kupujący ma prawo po podpisaniu listu przewozowego i uregulowaniu należności (w przypadku pobrania), w obecności kuriera lub pracownika poczty sprawdzić stan i zawartość przesyłki. Należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie uszkodzenia opakowania, taśm zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki należy w obecności spedytora spisać protokół szkody. Należy opisać w nim wszelkie uszkodzenia opakowania i zawartości. Należy także natychmiast zawiadomić sklep.

 

3. Warunki dostawy

 

Towar za pobraniem nie będzie wysyłany pod adresy tymczasowe np. akademiki, targi. Okres dostawy może się wydłużyć z przyczyn niezależnych od sprzedawcy. Wszystkie produkty, przy których widnieje napis "WYSYŁKA GRATIS!" dostarczane są na koszt Sklepu. Opłata za dostarczenie pozostałych produktów zależy od ich wagi i gabarytów W przypadku braku towaru w magazynie Sklep informuje o tym Kupującego. Sklep określi termin dostawy lub zaproponuje, o ile to możliwe, towar o porównywalnej cenie, parametrach i jakości. Kupujący w takim przypadku może zrezygnować z zakupu, czekać na dostawę lub zaakceptować proponowany towar. Swoją decyzję klient przesyła pocztą elektroniczną. Brak decyzji jest równoważny z rezygnacją z zakupu.

 

4. Sposób płatności.

 

a) Przelewem: towar jest wysyłany po wpłynięciu zapłaty na konto Sklepu.
b) Za Pobraniem: płatność u kuriera w momencie odbioru przesyłki.
c) Na raty: Po zamówieniu produktu, Klient zostanie przekierowany na stronę banku Żagiel, gdzie dokona formalności związanych ze złożeniem wniosku o raty.

 

5. Gwarancja

 

Na towar zakupiony w naszym sklepie Kupujący otrzymuje gwarancję sklepu lub/i producenta. Okres gwarancji uzależniony jest od producenta danego towaru.

 

6. Opisy towarów, zdjęcia, ceny, pomyłki.

 

  •  Sklep może odmówić sprzedaży towaru, jeśli opis towaru, informacja o dostępności towaru, cena lub stawki podatku VAT zawierają błędy.
  •  Zdjęcia produktów nie są elementem opisu technicznego i nie mogą być podstawą do reklamacji z tytułu niezgodności parametrów technicznych.
  •  Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowane opisy techniczne były zgodne z rzeczywistymi, ale np. ze względu na zmiany parametrów dokonywane przez producenta mogą się pojawić rozbieżności za które sklep nie bierze odpowiedzialności. Należy sprawdzać parametry techniczne na stronach internetowych producenta lub skontaktować się ze sklepem w celu uzyskania informacji.
  • Niniejszy cennik sklepu internetowego nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Złożenie zamówienia nie jest równoważne z zawarciem umowy. Klient akceptuje warunki w momencie potwierdzenia zamówienia.